Lőrinczy-tripla, emberhátrányos gól, de egy pont a vége

Futsalcsapatunk 5-5-ös döntetlent játszott hétfő este a Hidegkúttal.

A sereghajtó ellen nemrég nagyon tartalékos összeállításban 4-2-es vereséget szenvedtünk, ezúttal erősebb csapattal álltunk ki, amelyben voltak új nevek is. A legújabb Klimaj Kornélé volt, aki nemrég még a Budafok labdarúgója volt, most pedig nálunk kezdte el a futsalt.

A másik régi-új név egy nagy visszatérő, Vasas Rolandé, aki nagy szerepet játszott a feljutásunkban, ám az NB II-ben eddig csak egy mérkőzésen tudott játszani, mostantól azonban újra bevethető.

Na, meg ott volt a pályán Lőrinczy Soma, aki remek formában van, és bár sajnos két hátsó hibából kétszer is hátrányba kerültünk, centerünk előbb egy egyéni villanással egyenlített, majd kiharcolt egy büntetőt, amit gólra is váltott.

A 18. percben egy kontra végén Németh Gábor vágta be a kipattanót, ám nem tudtunk előnnyel menni a szünetre, mert előbb Kántor Barnabás lövését hatalmas bravúrral védte a vendégek kapusa, majd egy eladott labdát követően a Hidegkút tudott egyenlíteni.

A második félidőben újra megszereztük a vezetést, Kántor adott nagy labdát Lőrinczynek, aki a harmadik gólját is megszerezte – ezzel egymás után másodszor triplázott és 11 találatával átvette a vezetést a házi góllövőlistán!

Rengeteg lehetőségünk volt meglőni az ötödik gólt, ám sajnos nem tudtuk növelni az előnyünket, és a 36. percben ismét egyenlített a Hidegkút. Ráadásul ezt követően Bura Attilát második sárga lappal kiállították, ám az emberelőnyt hihetetlen módon gólra tudtuk váltani! Pellei Bendegúz vitte el három ember között a labdát, majd óriási gólt lőtt!

Az emberhátrányből azonban még hátra volt 40 másodperc, ellenfelünk már öt a háromban támadott, és hiába jöttek az újabb nagy Borsi Dávid-bravúrok, ebből egyenlíteni tudott, így 5-5 lett a vége.

Nagy lehetőséget szalasztottunk el ezzel, mert a velünk azonos pontszámmal álló Érd is döntetlent játszott, így nem tudtunk feljebb lépni a tabellán, viszont az eldőlt, hogy a Hidegkútat már magunk mögött tartjuk, így biztosan viszünk pontot a rájátszásra.

Jövő héten éppen az Érddel játszunk, így ha azon a mérkőzésen nyerni tudunk, akkor két pontot is vihetünk magunkkal, és még arra is megmarad az esélyünk, hogy hármat vigyünk – ahhoz viszont sok mindennek kellene összejönnie.

FÉRFI FUTSAL NB II, NYUGATI CSOPORT, 20. FORDULÓ
BAK – HIDEGKÚT 5-5 (3-3)
BAK
: Borsi – Kántor, Bura, Németh, Lőrinczy – László (k), Schönauer, Balán, Pellei, Vasas, Klimaj. Játékos-edző: Kántor Barnabás
Gól: Lőrinczy (3), Németh, Pellei, ill. Rusvai, Zsoldos (2), Hegedűs, Fasang

Legutóbbi bejegyzések

Károly Jenő válogatott

Az egyik klublegendákról, Károly Jenőröl éppen most emlékeztek meg egy oldalon a válogatott meccsek kapcsán. Tudjátok hogy mennyire fontos nekünk a BAK múltja, eredményei, a

Bita-dupla után nem sikerült a pontszerzés

Futsalcsapatunk pont nélkül maradt a Dunaújváros ellen, bár két góllal is vezettünk, a vendégek fordítani tudtak. Nagyszerűen indult a találkozó a Sport11-ben, hamar kétgólos előnybe

Nem sikerült a pontszerzés Nagykanizsán

Futsalcsapatunk pont nélkül jött haza az NB II rájátszás második körének első mérkőzéséről. Miután hazai pályán magabiztos győzelmet arattunk, reménykedve utazhattunk el az idegenbeli bajnokira