Fradi elleni döntetlennel kezdtük meg az edzőmérkőzések sorát

Futsalcsapatunk az első edzőmérkőzésén 1-4-es első félidő után 4-4-es döntetlent játszott a Ferencvárossal.

Az NB II-re készülő együttesünk első edzőmérkőzését játszotta csütörtök este. Ellenfelünk az NB I rajtjára készülő Ferencváros volt, amelynek a fiókcsapata lettünk. Apatini Márk és Kulik Renátó első alkalommal húzta magára a BAK-mezt, és bár voltak hiányzóink, a keretünk erősségét jelzi, hogy így is 12 mezőnyjátékost nevezhettünk be, három U20-as játékosunk, Pető Márk, Czinege Norbert és Bura Attila mellett Fodor Péter is először játszott nálunk.

Kiválóan kezdtük a mérkőzést, hiszen a cél az volt, hogy felvegyük jóval erősebb riválisunkkal a lépést, és szépen helytálljunk.  Az első percekben ez abszolút meg is valósult, de aztán Bognár Bence révén megszerezte a vezetést ellenfelünk (1-0). Néhány perccel később Büki Baltazár révén már kettővel vezetett a Fradi (2-0).

Nem sokkal később azonban, gyakorlatilag az első veszélyes támadásunkból Németh Gábor eredményes tudott lenni (2-1). Ezt követően Milavecz Kevin lőtt egy nagyszerű egyéni megmozdulásból szép gólt (3-1), a 40 perces futó órával játszott első félidő végén pedig Bognár lőtt újabb gólt (4-1).

Nem lehettünk elégedetlenek a szünetben sem, hiszen szépen helytálltunk, ám a folytatásban felül tudtuk múlni ezt is. Az előző szezonban látott Csanády Péter-Lőrinczy Soma összjáték újabb gólt eredményezett, utóbbi szépen fektette el a kapust, majd a hálóba lőtt (4-2).

Két perccel később Lőrinczy újra ziccerbe került, azt még védeni tudta a kapus, ám a kipattanót Nagy Tamás a kapuba bombázta (4-4). Ezt követően sokáig nem esett újabb gól, aztán viszont ismét mi voltunk eredményesek Kántor Barnabás szerzett labdát, megtolta a szélen, majd nagy gólt lőtt a rövid felsőbe (4-4).

Az utolsó tíz percre növekedett a Fradi nyomása, és bár az is hozzátartozik a történethez, hogy néhány ziccernél ellenfelünk nem koncentrált úgy, mintha bajnoki lenne, és a csapatuk igen kemény alapozás közepén van, ha csak a mi oldalunkat nézzük, a szép helytállást felülmúltuk, és egy bravúros döntetlent értünk el!

Jövő héten újabb egy-egy tréninggel és edzőmérkőzéssel folytatódik a felkészülés az NB II-re.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Elek Gyula Aréna, zárt kapus mérkőzés
FTC-BAK 4-4 (4-1)
FTC:
Tóth (Nyerges) – Horváth, Sámson, Gellérfi, Öreglaki, Sámson, Rábold, Büki, Fekete, Cseri, Érsek, Hosszú, Dávid, Fülöp, Bognár, Milavecz. Vezetőedző: Madarász János
BAK: László – Németh, Köntés, Apatini, Kulik, Pető, Czinege, Bura, Csanády, Nagy, Kántor, Lőrinczy, Fodor. Játékos-edző: Kántor Barnabás
Gól: Bognár (2), Büki, Milavecz, ill. Németh, Lőrinczy, Nagy, Kántor

Legutóbbi bejegyzések

Károly Jenő válogatott

Az egyik klublegendákról, Károly Jenőröl éppen most emlékeztek meg egy oldalon a válogatott meccsek kapcsán. Tudjátok hogy mennyire fontos nekünk a BAK múltja, eredményei, a

Bita-dupla után nem sikerült a pontszerzés

Futsalcsapatunk pont nélkül maradt a Dunaújváros ellen, bár két góllal is vezettünk, a vendégek fordítani tudtak. Nagyszerűen indult a találkozó a Sport11-ben, hamar kétgólos előnybe

Nem sikerült a pontszerzés Nagykanizsán

Futsalcsapatunk pont nélkül jött haza az NB II rájátszás második körének első mérkőzéséről. Miután hazai pályán magabiztos győzelmet arattunk, reménykedve utazhattunk el az idegenbeli bajnokira