Bravúros döntetlennel indítottuk a másodosztályt!

Futsalcsapatunk történelme első NB II-es mérkőzésén bravúros döntetlent ért el hazai pályán a TF-fel szemben.

2020. szeptember 7. Fontos dátum volt ez futsalcsapatunk számára, hiszen ez volt történelmünk első NB II-es bajnokija, csupán egy évvel azt követően, hogy megalakult az együttes. Nem lett volna könnyű nehezebb feladatot kapnunk azonban az első fordulóban, hiszen az előző szezon bajnokát, a TF-et fogadtuk, amely csak a koronavírus-járvány miatt félbeszakadt szezon miatt nem juthatott fel.

Ellenfelünk tele korábbi NB I-es játékossal jött az Építők Sportcsarnokba, de nem lehetett azt mondani, hogy felborult a pálya, sőt, az első negyedórában nagyjából ugyanannyi helyzete volt a két csapatnak.

Az első félidő vége azonban nem alakult jól számunkra, két egyéni hibát követően két gólt szerzett a TF, mind a kétszer Dudás Dániel révén (0-2). A szünet előtt összejött a TF hatodik szabálytalansága is, ám a kisbüntetőt Karacs Dániel nem tudta gólra váltani. Így is meglett azonban a szépítés, Apatini Márk egy rendkívül higgadt cselt követően kihagyhatatlan helyzetbe hozta Kulik Renátót (1-2).

A második játékrészt parádésan kezdtük. Temesi Norbert nehéz helyzetből is remekül indította Kulikot, aki kiszorított helyzetből csodálatos gólt lőtt: gyönyörűen emelte át a labdát, ami a jobb felső sarokban kötött ki (2-2).

A 0-0-t követően a 2-2 volt a legtovább az eredményjelzőn, a 33. percben azonban sikerült megbontania a védelmünket a TF-nek, Dudás pedig harmadszor is eredményes volt (2-3). Több helyzetünk is volt megszerezni a vezetést, így csalódottak voltunk, hogy ismét hátrányba kerültünk.

Sokáig nem sikerült aztán az egyenlítés, így három perccel a vége előtt átálltunk a kapus nélküli, öt a négyes játékra. Az első két próbálkozásunk sikertelen volt, de egy perccel a vége előtt a hatalmasat küzdő Köntés Balázs nagyon okos gólt lőtt (3-3)!

A hátralévő időben még volt egy helyzetünk, a játék összképe alapján a győzelem is reális lett volna, de így is nagyon büszkék lehetünk, hogy pontszerzéssel indítottuk a szezont a jóval esélyesebb riválisunkkal szemben, ráadásul tovább növeltük a tavaly november óta tartó veretlenségi szériánkat.

FÉRFI FUTSAL NB II, NYUGATI CSOPORT, 1. FORDULÓ
BAK – TF SE 3-3 (1-2)
BAK
: László – Temesi, Kulik, Apatini, Tóth G. – Nagy T., Csanády, Karacs, Köntés, Czinege, Pellei, Fodor. Vezetőedző: Kántor Barnabás
TF: Papp – Andorka, Dudás, Fodor, Fehér D. – Mészáros, Szalmás, Kocsi, Sóvári, Bita, Fehér K., Lipl. Vezetőedző: Csernai Gábor
Gól: Kulik (20., 22.), Köntés (39.), ill. Dudás (17., 20., 33.)

Legutóbbi bejegyzések

Károly Jenő válogatott

Az egyik klublegendákról, Károly Jenőröl éppen most emlékeztek meg egy oldalon a válogatott meccsek kapcsán. Tudjátok hogy mennyire fontos nekünk a BAK múltja, eredményei, a

Bita-dupla után nem sikerült a pontszerzés

Futsalcsapatunk pont nélkül maradt a Dunaújváros ellen, bár két góllal is vezettünk, a vendégek fordítani tudtak. Nagyszerűen indult a találkozó a Sport11-ben, hamar kétgólos előnybe

Nem sikerült a pontszerzés Nagykanizsán

Futsalcsapatunk pont nélkül jött haza az NB II rájátszás második körének első mérkőzéséről. Miután hazai pályán magabiztos győzelmet arattunk, reménykedve utazhattunk el az idegenbeli bajnokira